Choď na obsah Choď na menu
 


NOVINKA - Pomníky zo skla

Naše kamenárstvo Naka prichádza z novinkou v segmente kamenárstva - pomníkmi zo skla. Pomník je kombináciou ušľachtilých materiálov ako sklenenej tabule a prírodného kameňa - žula, mramor, onyx alebo nerezu. Okrem pomníkov vyrábame zo skla pamätníky, pamätné tabule, informačné tabule a pútače, reklamné tabule a predmety.

Hlavnou dizajnovou časťou pomníka je sklenená tabuľa z kaleného a lepeného bezpečnostného skla rôznej hrúbky vsadenej do žulového podstavca. Štandardná hrúbka sklenenej dosky je 2 - 4 cm, pri väčších sklenených pomníkoch/platniach viac podľa tvaru a veľkosti pomníka. Farba skla je štandardne priehľadná alebo priehľadné, extra číre sklo. Štandardné sklo má nádych zelenkastej farby. Pripravujeme aj neobvyklé, jasné základné farby skla. Žulový podstavec, príp. bočné žulové rámy držia sklo a zabezpečujú jeho stabilitu, no súčasne tvoria estetickú časť pomníka. 

Text na pomník sa pieskuje do sklenenej tabule, príp. sa môže text ručne vysekať do žulového podstavca. Tvarové možnosti pomníka sú veľké, no odporúčame jednoduché tvary, bez vytŕčajúcich a do priestoru vyčnievajúcich sklenených výčnelkov. Aj keď sa zdá, že sklo je krehký materiál, pomník je minimálne tak isto odolný ako žulový. Pri poškodený sa nerozsype na ostré kúsky skla, ale popraská na malá neostré kúsky a bude ho držať v jeho tvare bezpečnostná fólia vlepená medzi tabule skla. Pri poškodený žuly sa odštiepy kúsok materiálu alebo popraská a rozsype sa na menšie časti. Pri pomníkoch a hroboch, ktoré sú finančne náročnejšie, odporúčame poistenie proti poškodeniu.

Pomníky zo skla sa vyrábajú presne podľa požiadaviek zákazníka, výroba je na danú zákazku, nevyrába sa na sklad, tak aj samotná výroba je časovo náročnejšia - cca. 5 až 10 týždňov, podľa veľkosti a náročnosti.

Na fotografiách je zopár ukážok hotových pomníkov.