Choď na obsah Choď na menu
 


Naše služby

Výroba hrobov

Ponúkame Vám typizované hroby a pomníky, ktoré sú cenovo dostupnejšie, ale aj výrobu hrobov a pomníkov s jedinečným designom a štýlom s použitím rôznych ušľachtilých materiálov ako žula, sklo, nerez a ich vzájomné kombinácie. Všetky výrobky vyrábame na zákazku, nevyrábame na sklad. Každému zákazníkovi sa venujeme individuálne a tak aby sme spravili dôstojné hrobové miesto pre Vašich blízkych. Sme schopní zrealizovať akýkoľvek Váš návrh alebo predstavu.

 

Opravy a rekonštrukcie starých hrobov

V niektorých prípadoch sa dá namiesto montáže nového hrobu opraviť a zrekonštruovať aj Váš starší hrob. Všetko záleží od miery poškodenia či už počasím, vekom, vandalizmom. Kontaktujte nás, hrob si pozrieme a zhodnotíme najlepší spôsob opravy a renovácie Vášho hrobu.

 

Dopisovanie textu na pomníky

Ak potrebujete dopísať text alebo dátumy na pomník, prezlátiť či prestriebriť pôvodný text, tak Vám tieto služby radi poskytneme no zatiaľ len v Ilavskom, Púchovskom, Považsko-Bystrickom, Žilinskom, Bytčianskom a Rajeckom okrese. Nové, ručne vysekané písmo je úplne identické z pôvodným textom na pomníku. Povrchová úprava textu sa robí plátkovým zlatom - 23,75 karát., plátkovým striebrom alebo kamenárskou farbou na kameň - najčastejšie čierna a biela.

 

Čistenie a impregnácia hrobov

Ak treba z hrobu odstrániť fľaky po zatečení sviečok, farebné a hrdzavé miesta od rôznych doplnkov a vencov na hroboch, tieto Vám odstránime pomocou prípravkov určených na ošetrenie prírodného kameňa. Hroby ktoré stratili svoj pôvodný vzhľad a lesk ošetríme a budú znova vyzerať ako nové. Použivanie čistiacich a konzervačných prípravkov ma výhody - zakonzervujú povrch kameňa - vodoodpudivý efekt, výborná odolnosť voči kyslím dažďom, výborne chránia pred koróziou, vtáčim výkalom a organickým nečistotám, sú odolné voči mechanickému poškodeniu - preventívne chránia pred machom, minimalizujú usádzanie nečistôt, šetria čas a čistiace prostriedky - predlžujú životnosť kameňa a doplnkov. 

 

Výrobky z prírodného kameňa

Okrem hrobov a pomníkov v kamenárstve Naka nájdete kamenné obklady a dlažby, vnútorné a vonkajšie parapety, obloženia krbov a stien, schody, kamenné kuchynské dosky, stoly, grily a ďalšie výrobky z prírodného kameňa.